ŁONA I WEBBER – CZTERY I PÓŁ

lona i webber cztery i pol nowy album 2011ŁONA I WEBBER „CZTERY I PÓŁ”

 

Przed premierą swojej najnowszej płyty Łona i Webber policzyli dokładnie wydane dotychczas krążki. W wyniku tych rachunków nowy album duetu otrzymał miano “Cztery i pół”.

Jest to zbiór czternastu utworów, za których produkcję jak zwykle odpowiada Webber. Producent w doskonały sposób wyczuł jak połączyć nowoczesność dzisiejszego brzmienia z elementami hiphopowego kanonu. W czasach, kiedy prawie każda płyta winylowa została przynajmniej raz wykorzystana jako źródło sampli, Webber sięga po próbki znacznie rzadziej niż kiedyś. W zamian za to słuchacze otrzymują tłusty dźwięk, zbudowany z połączenia brzmień syntetycznych, akustycznych i samplowanych. Smaku całości dodają gitara Daniela Popiałkiewicza, bas Maćka Kałki i adaptery dj’a Twistera.

Muzyczna warstwa “Czterech i pół” to stylowo spójna i jednocześnie niezwykle zróżnicowana produkcja. Łona współpracuje z Webberem od przeszło dekady nie bez powodu – ta brzmieniowa różnorodność stanowi doskonałe dopełnienie tekstów składanych przez szczecińskiego rapera. Już po odsłuchaniu stanowiącego pierwszy singiel “Nie pytaj nas” wiemy, że Łona używa mikrofonu z pełną świadomością tego, że rodzimy język jednak może być doskonałym tworzywem dla rapu. W tym przekonaniu utwierdzają nas kolejne kawałki, w których między innymi udziela lekcji poglądowej na temat rozkładu szczecińskich ulic, analizuje powiązania systemu grzewczego z upływającym czasem czy koryguje najpowszechniejsze wady wzroku. Styl Łony dojrzał; znana z poprzednich płyt beztroska ironia harmonijnie łączy się z poważniejszymi niż wcześniej spostrzeżeniami, a tradycyjny rap płynnie przechodzi w piosenkę bez mała autorską.

Albumu Łony i Webbera pt. “Cztery i pół” ukazał się 30 września 2011r.

 

Płyta dostępna w ogólnopolskiej dystrybucji, oraz w sklepie: http://sklep.dobrzewiesz.net.


 

Tracklista:
1. Ł.o.n.a.
2. Patrz szerzej
3. Nie ma nas
4. Szkoda zachodu
5. Nie pytaj nas
6. Kończ tę rozmowę (honyszke kojok)
7. Kaloryfer
8. Święty spokój
9. Jesteśmy w kontakcie
10. 10 (gościnnie Rymek, SR)
11. To nic nie znaczy
12. Nocny ekspres
13. Bez mapy
14. Nie wygłupiaj się

 

Wydawnictwo: Dobrzewiesz Nagrania 2011

Dystrybucja: Asfalt Records / EMI

Patroni: Czwórka, Interia.pl, Hip-hop.pl, Popkiller.pl, Cgm.pl, Iplay.pl

 


 

2 thoughts on “ŁONA I WEBBER – CZTERY I PÓŁ

  1. Web Hosting

    A skoro na sam koniec plyty Lona wyraza taka prosbe, to bez zartow wstawiam mu do dzienniczka 4 z plusem, tak samo oceniajac Webbera. Nie spojrza z pewnoscia na niego prawicowi konserwatysci, osoby nie umiejace odnalezc w tekstach drugiego dna czy ci, ktorzy w hip-hopie szukaja taniej rozrywki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *