NOON

P1020291Mikołaj Bugajak, szerszej publiczności znany jako NOON, ma na koncie przynajmniej kilka płyt, które zasłużyły na miano klasycznych. Słynący z nieszablonowego podejścia do muzyki rozpoczął karierę jako producent muzyczny, tworząc sukces takich artystów jak Grammatik – “Światła miasta” (2000) oraz Pezet “Muzyka klasyczna” (2002), “Muzyka poważna” (2004).

NOON to jednak przede wszystkim muzyka instrumentalna, zawarta na czterech mini albumach, z których każdy utrzymany jest w innej stylistyce: “Bleak Output” (2001), “Gry Studyjne” (2003), “Pewne sekwencje” (2008) oraz “Dziwne dźwięki i niepojęte czyny” (2010). Droga od instrumentalnego hip-hopu, przez muzykę elektroniczną, aż do kompozycji akustycznych odbyła się płynnie głównie za sprawą charakterystycznego brzmienia, które jest jego wizytówką. NOON prowadzi również wytwórnię Nowe Nagrania, wydającą muzykę polskich, młodych producentów.

W tym roku, na scenie OFF Festival 2014 w Katowicach w towarzystwie Marcina Awierianowa , perkusisty z zespołu Psychocukier, Noon zadebiutował “na żywo”. Podczas ponad 60 minutowego występu sięgnął do przekroju swojej twórczości, poczynając od utworów “Why be good?” z jego debiutanckiego albumu (2000r.), poprzez utwory z jego hiphopowego projektu  -Pezet/Noon, aż po jego ostatnie dokonania wydane już jako Mikołaj Bugajak (“Dziwne dźwięki i niepojęte czyny”).

Noon, pozytywnie odebrał gorące przyjęcie festiwalowej publiczności w Katowicach i zapowiedział, że nie był to jedyny jego występ. Pierwszy, klubowy debiut już 12.10. w warszawskim Basenie.

Video:
http://goo.gl/WM7Tyh
http://goo.gl/APYl6Y

Zapis z fragmentów live:
http://www.youtube.com/watch?v=RXCvHAhX0f4
http://www.youtube.com/watch?v=spTnUqfGxKg

Booking:
Andrzej Mikosz – koncerty[at]dobrzewiesz.net

Leave a Reply