Nawiasem koncertując – czyli Łona i Webber ruszają w trasę po Polsce.

lonaiwebber_fot-kobaslaksa_small

Nowy album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. Nawiasem mówiąc na dobre już rozgościła się na OLIS-ie, a singlowy Błąd zebrał ponad 3 miliony wyświetleń w sieci. To doskonały moment, by w końcu ruszyć w trasę. Najlepiej, zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Ci dwaj mają tradycję – co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów. Na Nawiasem mówiąc Łona znów po mistrzowsku czerpie z bogactwa polszczyzny, opisując sprawy uniwersalne przez pryzmat swojego pokolenia, które od poprzedniego albumu zmieniło nieco punkt siedzenia. Produkcje Webbera cechuje za to daleko posunięta oszczędność, która wydobywa z każdego dźwięku jego istotę, umiejętnie łącząc innowacyjność z korzeniami.

Tak jak Nawiasem mówiąc daleko do typowej hip-hopowej płyty, tak i koncertowa formuła szczecinian odbiega od klasycznego rapowego widowiska. Zamiast wyeksploatowanego schematu “raper i dj” dostajemy bowiem Łonę i Webbera w rozbudowanej formie, która stanowi zupełnie inną muzyczną opowieść – duetowi towarzyszy zawsze żywa perkusja, a coraz częściej cały zespół wytrawnych muzyków (The Pimps).

Na nadchodzących koncertach będzie można usłyszeć przede wszystkim materiał z Nawiasem mówiąc – również te utwory, które dotąd nie były wykonywane na żywo. Poza tym nie zabraknie starszych kawałków w nowych aranżacjach.

Oto lista przystanków jesiennej trasy koncertowej zespołu:
07/10 – Szczecin – DK Słowianin
09/10 – Poznań – CK Zamek
13/10 – Toruń – Lizzard King
14/10 – Bydgoszcz – Estrada
15/10 – Gdańsk – Kwadratowa
21/10 – Zielona Góra – Kawon
22/10 – Wrocław – Stary Klasztor
23/10 – Kraków – Forty Kleparz
27/10 – Wrocław – Firlej
28/10 – Warszawa – Proxima
29/10 – Katowice – Królestwo
04/11 – Kielce – Bohomass Lab
18/11 – Rzeszów – Vinyl
19/11 – Lublin, DK Lublin
02/12 – Bielsko Biała, Miasto

2 thoughts on “Nawiasem koncertując – czyli Łona i Webber ruszają w trasę po Polsce.

Leave a Reply