Nieoczekiwana zmiana miejsc!

Formuła “raper i producent” wyśmienicie sprawdza się w hiphopie od kilku dziesięcioleci. Nie inaczej jest w przypadku szczecińskiego duetu Łona i Webber, których dotychczasowy dorobek płytowy to trzy albumy i jedna EP’ka. Jak się jednak okazuje sprawdzone formuły nie satysfakcjonują tych artystów.

Najnowszy krążek Łony i Webbera pt. “Cztery i pół”, który ukaże się 30 września, wywraca do góry nogami całą koncepcję ich dotychczasowej współpracy. Fani, którzy przywykli do specyficznych wielopłaszczyznowych tekstów Łony i charakterystycznych tłustych beatów Webbera, mogą poczuć się nieco zdumieni, gdyż to wydawnictwo nie oferuje ani jednego ani drugiego. W zamian otrzymujemy kilkanaście konkretnych numerów powstałych według zaskakującej recepty: tym razem autorem wszystkich tekstów jest Webber, zaś Łona odpowiada za całość warstwy muzycznej. Przedsmak zawartego na “Cztery i pół” materiału stanowi klip do singlowego utworu “Nie pytaj nas” wyprodukowany przez ekipę Black Solid Pictures (dostępny na youtube.com/DobrzewieszTV).

O tym, jak na rewolucyjne zmiany w zakresie obowiązków Łony i Webbera zareagowali ich znajomi i przyjaciele z branży muzycznej opowiada poniższy film:

Dobrzewiesz Nagrania / Asfalt Records

18 thoughts on “Nieoczekiwana zmiana miejsc!

 1. Mały

  Pewnego dnia przy piwie zacząłem rozmyślać jakby wyglądała płyta gdzie MC wziąłby się za produkcje bitu, a producent za rapowanie. Dziś wiem że cała Polska dowie się o tym 30 września.No chyba że jest to jakiś żart, żeby pobudzić naszą ciekawość projektem, której i tak nie trzeba pobudzać bo zapewne każdy po niego sięgnie.

 2. Matt

  Mistrz, genialne i jak zwykle nieprzewidywalne ;p
  Wielkie propsy, swoja drogą Noon – wydawało mi się, że mogę rapować lepiej niz pezet… xD
  Bardzo mi poprawiliście humor, pozdrawiam 😉

 3. Krzyś

  Wers za wersem!
  Rym za rymem!
  Nim się obejrzę a wszystko pójdzie z dymem!

  Chcemy te wersy na bicie Łonsona ! Pozdroooo!

 4. Hoshi

  Liczę na nowe koszulki wraz z wydaniem płyty. 🙂
  Już nie mogę się doczekać tych rymów oraz bitów. 😉

 5. entrick

  Czyżby mały żarcik? ;d Sam już nie wiem ;d Szczerze mało mnie to interesuje,ten duet zawsze tworzy to co jest miodem dla moich uszu.Jestem pewien że będzie to coś całkiem innego,czego z chęcią posłucham.Kiedy preorder? ;]

 6. tmacher

  2012 się zbliża, pociągi pkp przyjeżdżają przed czasem, kończy się kalendarz majów, Łona i Weber zamieniają się miejscami=koniec świata jest blisko. XD

Leave a Reply