Nie bądź idiotą (w rozumieniu platońskim)

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, dla tych którzy nie mieli okazji jeszcze zapoznać się z apelem Łonsona, oto link do artykułu w Gazecie Wyborczej:

– klik –

7 thoughts on “Nie bądź idiotą (w rozumieniu platońskim)

 1. KeNZi

  Słuszne i prawdziwe. Taka walka z ‘Absurdem i nonsensem’ w państwie. I teraz, znając już nieoficjalne wyniki wyborów widzę, że młodzi ludzie, aktywni młodzi ludzie wreszcie oprócz głupawych akcji tylko rozpowszechnianie hasła ‘ukradnij babci dowód’ sami wzięli się za sytuację w państwie i – mam nadzieję – coś niebawem się poprawi. Zresztą – chyba niemożliwym jest, by było jeszcze gorzej…

 2. skorpion

  Pozwolę sobie zaprezentować własny pogląd na kwestię wyborów… Po pierwsze zgodzę się, że „listy wyborcze w orłów nie obfitują”, ALE na samym stwierdzeniu takiego faktu nie powinniśmy poprzestawać. Owszem, mamy wolność słowa (nawet IV erpe na szczęście nam tego nie odebrała 🙂 ) i dzięki temu mamy prawo do krytyki i narzekania, ale z drugiej strony czy nie lepiej było owych orłów zachęcić do tego, żeby na tej liście się znalazły? Ktoś może teraz powiedzieć, że mądrzy ludzie do polityki się nie pchają, bo z ludźmi pokroju Jarosława K., Jacka K. czy Przemysława G. (nie wspominając już o Andrzeju L. czy Romanie G.) nie warto nawet dyskutować. Ale właśnie przez to, że mądrzy ludzie usuwają się w cień, do władzy dochodzą ludzie niekompetentni, nieodpowiedzialni i zakłamani. Zdarzyło mi się kiedyś pójść na spotkanie szczecińskiego „oddziału” partii, która wygrała właśnie wybory – z przykrością stwierdzam, że tam też nie brakuje karierowiczów i oportunistów. Powiedzcie mi gdzie są mądrzy ludzie i czego się boją?
  Co do frekwencji… Młodzi ludzie owszem poszli na wybory, ale myślę że najbardziej przyczynili się do tego nie oni sami, ale ludzie pokroju prof. Bartoszewskiego (tu raczej nie trzeba wyjaśniać dlaczego), Donalda Tuska, który przeszedł niezłą metamorfozę ale także paradoksalnie jest to zasługa Jarosława Kaczyńskiego, który tak rządził przez dwa lata, że nie dało się nie pójść na wybory i obowiązkiem było zagłosować przeciwko niemu. (mam nadzieję że profesor by mi wybaczył, gdyby ujrzał jego nazwisko obok nazwiska J.K. w jednym zdaniu)…

 3. cienX

  o Adamie uratowales nas od kaczyzmu. a ja i moi znajomi dzieki twoim wskazowkom dalismy popis tworczosci na kartach wyborczych. rozmawialem z komisja po wyborach i podobno mieli ubaw po pachy.

 4. mGz

  Gdyby nie łona to średnie IQ polskiego MC wyniosło tyle co IQ G.W. Bush’a. Dzięki za to że jesteście. Dajecie mi trochę nadziei na to, że Polska nie jest krajem idiotów. Zapraszam do mnie. Motto mojego bloga by Łona. Pozdrowienia z Poznania!

 5. Fortis

  1) Łona – gratuluję świetnych tekstów – z przyjemnoscią się ich słucha. Normalnie nie słucham tego typu muzyki, ale twoje dzieła są wyjątkowe.
  2) Obawiam się, że nie należę do ludzi którzy podzielają Twoje polityczne poglądy… Jestem młody ( żeby nie było, że jestem w moherowym wieku) a mimo to gdy mam do wyboru PIS lub PO – wybieram PIS, chociaż początkowo byłem za Platformą.
  Wydaje mi się, że wielu młodych ludzi – wybrało PO ze względu na modę – wśród moich rówieśników obciachem było głosowanie na Kaczory – chociaz kiedy dochodzilo do konfrontacji zwykle szybko zaczynało im brakować argumentów. Cóż… dobrze było żeby PO rządziła lepiej niż PIS – czego sobie i wszystkim życzę, choć sam w to nie wierzę.
  Wielu inteligentnych ludzi popiera PO i szanuję ich. Każdy(?) ma własny (?) rozum – moj podpowiadał mi takie rozwiązania – komuś może podpowiadać inne… [przy okazji chciałem pochwalić kawałek “Włamywacz” zrobił na mnie duże wrażenie ]. W sumie – nie chce tutaj zaczynac politycznej dyskusji. Tak tylko piszę… co myślę.
  Pozdrawiam. Życzę Weny.

Leave a Reply